سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧
سال 97، سال «حمایت از کالای ایرانی» گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) برگزار شد+عکس


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان شهید رجایی گچساران؛

کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) برگزار شد+عکس

سوپر وایزر آموزشی بیمارستان شهید رجایی گچساران از برگزاری کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ پریکل طاهری گفت: هدف از برگزاری این کارگاه ارتقاء سطح آگاهی پرسنل در رابطه با کنترل سطح هوشیاری در بیماران مختلف به روش های گوناگون مانند GCS (معیاری برای تعیین عمق و مدت و همچنین شدت افت هوشیاری در افراد بالای ۵ سال به کار می رود) است.

وی افزود: این روش شامل سه بخش باز کردن چشم ها، ارتباط کلامی و پاسخ های حرکتی به کلام و محرک های درد ناک بوده و امتیاز داده شده بین 15 تا 3 است، که امتیاز 3 پایین ترین درجه هوشیاری و نشان دهنده اختلال شدید عصبی و امتیاز 15 هوشیاری کامل و قدرت واکنش طبیعی در شخص است.

طاهری تصریح کرد: از آنجایی که بیشتر بیماران کمایی اینتوبه هستند و اجزای کلامی نمی تواند در این بیماران بررسی شود، روش (FOUR) بیماران کمایی اینتوبه و دارای تراکیاستومی را دقیق تر بررسی می کند و شامل مراحل پاسخ چشمی، پاسخ حرکتی، پاسخ ساقه مغز و الکتو تنفسی با حداکثر امتیاز هر قسمت 4 و حداقل صفر است.

به گزارش وب دا: کارگاه آموزشی سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) با همکاری واحد خدمات پرستاری بیمارستان شهید رجایی گچساران و با حضور 35 نفر شرکت کننده در نمازخانه این بیمارستان برگزار شد .142/21

 


١٠:٠٩ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٧١٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه