سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
سال 97، سال «حمایت از کالای ایرانی» گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > بازدید تیم مدیریتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از مرکز خدمات جامع سلامت شهری سوق


  چاپ        ارسال به دوست

شهرستان کهگیلویه؛

بازدید تیم مدیریتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از مرکز خدمات جامع سلامت شهری سوق

سرپرست معاونت امور بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، گفت: تیم کارشناسی ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه از مرکز خدمات جامع سلامت شهری سوق، تعدادی از پایگاه های سلامت و  خانه های بهداشت تابعه این مرکز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه؛ جلال الدین آبروان با اشاره به اهمیت ارتقاء شاخص های حوزه سلامت در مناطق تابعه این شهرستان افزود: می توان با تغییر رویکرد درمانگرایانه به رویکرد پیشگیرانه، تکیه بر داشته ها و همچنین با در نظر گرفتن دو اولویت کیفیت و عدالت در ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی به طور فردی و جمعی نظام سلامت، نهایتا به اصلاح سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن دست یافت.

وی خدمات بهداشتی و درمانی را شامل مجموعه ای از مداخلات مرتبط با سلامت دانست و اضافه کرد: کاهش عوامل خطر بیماری ها، پیشگیری و تشخیص به موقع، مراقبت مناسب از بیماران و جلوگیری از پیامد های منفی بهداشتی و ناتوانی مزمن از جمله این مداخلات محسوب می شوند، که در همین راستا  ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به منظور حفظ و ارتقای سلامت تمام افراد جامعه انجام می گیرد.

آبروان تاکید نمود: غربالگری مواردی چون دیابت، فشارخون، تیروئید، کنترل چربی خون، چاقی، واکسیناسیون، پایش رشداطفال، کنترل بارداری و طب سالمندان باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت امور بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، اظهار داشت: گروه هدف باید به این باور برسد که با مراقبت های اولیه تیم پزشک خانواده صددرصد شرایط مطلوب تری برای حفظ و ارتقاء سلامت آنها حاصل خواهد شد و همین الگو باعث افزایش میزان امید به زندگی در بین افراد و خانواده های آنها می شود.

بر پایه این خبر؛ در این بازدید تیم مدیریتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه چک لیست های مربوط به تمامی موارد لازم را جهت پایش از نزدیک رصد کرده و مقرر شد در نشست نهایی که در ستاد شبکه برگزار می شود، نتایج این بازدید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.5-142


 

پروژه خیر ساز در حال ساخت پایگاه سلامت شهری سوق


٠٩:٣٧ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٠٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه