پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > نصب و راه انداری دستگاه امحاء زباله های عفونی در بیمارستان شهید رجایی گچساران


  چاپ        ارسال به دوست

نصب و راه انداری دستگاه امحاء زباله های عفونی در بیمارستان شهید رجایی گچساران

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران از راه اندازی دستگاه امحای زباله های عفونی پیشرفته با ظرفیت یک هزار لیتر در مراکز بیمارستانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران؛ دکتر سید طاهر حسینی با بیان اینکه زباله های بیمارستانی در صورتی که به نحو مناسبی جمع آوری و معدوم نشود شیوع بیماری های خطرناکی را به همراه دارد، گفت: این بیمارستان به سیستم پیشرفته امحای زباله بیمارستانی هزار لیتری به منظور بی خطرسازی زباله های عفونی مجهز شده اند.

 وی مراکز بیمارستانی را منشا تولید زباله های پزشکی دانست و یادآور شد: این خدمت رسانی در راستای کاهش آلودگی محیط زیست و ایمنی ضریب اطمینان بهداشتی است.

وی افزود : همه زباله های تولیدی در مراکز بهداشتی در بیمارستان جمع آوری و در جهت کمک به محیط زیست تحویل پسماند شهری داده و امحا می شوند.

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران با اشاره به اینکه جمع آوری پسماندهای بیمارستانی در شهرستان گچساران از طریق شرکتی آغاز شده اظهار کرد: زباله‌های مراکز درمانی بیمارستان ها و مطب های خصوصی به صورت تفکیک شده جمع آوری و بی‌خطر(تبدیل عفونی به غیرعفونی)و به پسماند عادی تبدیل و در نهایت به سیستم دفع پسماند شهری تحویل داده می شوند که گام ارزشمندی در بهبود شرایط زیست‌محیطی است.

حسینی خاطر نشان کرد: با کمک این دستگاه و تجهیزات پیشرفته امحای زباله های عفونی می توان این زباله ها را وارد چرخه زباله های معمولی کرد.5

 

 

 


٢٠:١٦ - جمعه ٢١ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٠٧٥    /    تعداد نمایش : ٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه