پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > کارگاه آموزشی ایمنی بیمار در بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد+ عکس


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی ایمنی بیمار در بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد+ عکس

کارشناس مسئول هماهنگ کننده ایمنی بیمار بیمارستان شهید رجایی گچساران از برگزاری کارگاه اموزشی ایمنی بیمار در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران؛ عافیه نادری مدیریت و فرهنگ ایمنی بیماری، عفونت های ناشی از مراقبت و درمان، خطاهای دارویی، ترانسفوزیون ایمنی خون و فرآورده های آن، بیهوشی و جراحی ایمن، نقش عوامل انسانی در ایمنی بیمار، مشارکت بیمار و خانواده در ایمنی بیمار، استاندارد سازی و ایمنی بیمار، فن آوری و ایمنی بیمار از محورهای برگزاری این همایش علمی عنوان کرد.

کارشناس مسئول هماهنگ کننده ایمنی بیمار بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در ارائه خدمات سلامتی، بیمارستان شهید رجایی گچساران برآن شد تا برگزاری این کارگاه آموزشی زمینه لازم برای تبادل تجربیات و یافته های پژوهشی اندیشمندان حوزه سلامت را فراهم نمایند.

وی افزود: خدمات غیر ایمن در حیطه سلامت یک معضل مهم با گستره جهانی است که همه کشورها اعم از توسعه یافته یا در حال توسعه با آن دست به گریبان هستند.

نادری تصریح کرد: بر اساس نتایج حاصل از پژوهش های انجام یافته در کشورهای مختلف تقریباً 10درصد از بیماران بستری، درجاتی از آسیب را متحمل می شوند و این در حالی است که طبق برآوردهای به عمل آمده تا 75درصد از این آسیب ها قابل اجتناب هستند.

وی اضافه کرد: مراقبت و خدمات غیر ایمن علاوه بر تحمیل درد، ناتوانی و مرگ، هزینه های سنگین اقتصادی را نیز به منابع محدود نظام سلامت کشورها تحمیل می کنند و تخمین زده می شود که حدود 10 درصد از هزینه های مربوط به سلامت ناشی از خدمات بالینی غیر ایمن است.

به گزارش وب دا؛ این کارگاه آموزشی با حضور 120نفر شرکت کننده از پرسنل درمان در نمازخانه بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد.21-142

 

 


٠٨:١١ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٧٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه