جمعه ٠٤ اسفند ١٣٩٦
سال 96، سال اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > آمار جالب استخدام های علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با دکتر قائدی/ جذب ۴۴۵ نفر در دانشگاه علوم پزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

آمار جالب استخدام های علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با دکتر قائدی/ جذب ۴۴۵ نفر در دانشگاه علوم پزشکی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از زمان شروع به کار هیئت رئیسه جدید این دانشگاه تاکنون، ۴۴۵ نیرو جذب شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر امام‌بخش قائدی افزود: این تعداد در قالب نیروهای قراردادی، شرکتی و پیمانی که اغلب در رشته های شغلی پرستار، بهورز و …بودند، جذب شده‌اند.
وی در خصوص جذب نیروی بهورزی در استان، عنوان کرد: جذب این نیروها از محل طرح تحول نظام سلامت نبوده و با توجه به نیاز بهورزی در مناطق مختلف و تعداد خانه‌های بهداشت جذب انجام می‌شود.

جذب ۱۴۴ بهورز در خانه‌های بهداشت
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد خانه‌های بهداشت استان از ۳۲۰ به ۳۶۵ واحد، تعدادی از بهورزها بازنشسته شده و تعدادی نیز در خانه‌های بهداشت جدید موردنیاز بود که بر این اساس، مجبور به استخدام ۱۴۴ بهورز شدیم.
دکتر قائدی با اشاره به اینکه این تعداد بهورز در دو مرحله از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه حضوری جذب شدند، عنوان کرد: ۲۷ بهورز سال ۹۳ جذب شده بود که جهت شرکت در دوره آموزش بهورزی معرفی شدند، گروه دوم نیز شامل ۱۱۷ بهورز در سال ۹۴جذب شدند که شامل بهورزهایی هستند که قرار است جایگزین بهورزهایی شوند که تا دو سال آینده یعنی تا سال ۹۶ بازنشسته شوند.

به کارگیری ۲۲۳ پرستار
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و نیاز به استخدام نیروی جدید، تصریح کرد: در این طرح ۱۲۸ نیروی پرستار برای بیمارستان ۹۶ تختخوابی گچساران نیاز بود که این تعداد پرستار در سال ۹۵ از طریق برگزاری آزمون جذب شدند که با افتتاح این بیمارستان شروع به کار خواهند کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاوه بر این، سال ۹۳ مجوز استخدام ۹۵ پرستار را در قالب نیروی شرکتی برای بیمارستان‌های استان از وزارت بهداشت دریافت کردیم که این تعداد پرستار در حال حاضر در حال ارائه خدمت در بیمارستان‌ها هستند.

دریافت مجوز ۲۲۵نیروی جدید
دکتر قائدی ادامه داد: برای سال جاری نیز برای استخدام ۲۲۵ نیروی جدید در بیمارستان‌های تازه تأسیس استان مجوز گرفتیم که قرار است این تعداد نیرو از طریق آزمون استخدامی سازمان سنجش در آبان ماه امسال جذب شوند.
وی رشته‌های موردنیاز در این آزمون را پزشکی، مامایی، پرستاری، کارگزینی، اتاق عمل، پرتوشناسی (رادیولوژی)، تجهیزات پزشکی، فوریت‌های پزشکی، هوشبری، مدارک پزشکی، ارتباطات و فناوری، مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط، بهداشت خانواده و آزمایشگاه عنوان کرد.

نیروی کارگری برای بخش‌های تازه تأسیس
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: علاوه بر این، دو گروه نیروی شرکتی کارگری بر اساس قرارداد حجمی(بر اساس مساحت که به ازای هر ۶۰۰ مترمربع یک کارگر کار نظافت را انجام دهد) برای بخش‌های تازه تأسیس مانند بخش جراحی مغز و اعصاب، NICU، ICU، زایشگاه‌ها و غیره به کار گرفته شد.
دکتر قائدی افزود: این دو گروه شامل ۳۸ نیروی کارگری برای بیمارستان‌های گچساران و حدود ۴۰ نیروی کارگری برای بیمارستان‌های یاسوج بودند که این تعداد، نیروهای شرکتی هستند که سالانه اضافه می‌شوند.
وی همچنین به جذب۳۰ پزشک متخصص و عمومی در قالب طرح، ضریب K، قرارداد ساعتی و پیام آور در دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره داشت و عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۲۵ پزشک متخصص و فوق تخصص در سطح استان به ارائه خدمت مشغول هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص به کارگیری پزشک متخصص و فوق تخصص نیز گفت: که از سال ۹۳، ۶۰ نفر نیروی ضریب K به مجموعه اضافه شدند.
دکتر قائدی یادآور شد: در مجموع ۴۴۵ نیرو از زمان شروع به کار هیئت رئیسه جدید دانشگاه علوم پزشکی استان جذب شده است.
وی بیان کرد: علاوه بر این، با توجه به اضافه شدن بخش‌های جدید به بیمارستان‌های دانشگاه، تعداد نیروی کارگری بیشتری نیاز است که در حال پیگیری دریافت مجوز برای استخدام این نیروها هستیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه قبل از شروع به کار هیئت رئیسه جدید یک هزار و ۶۲۰ نیرو جذب شده بود که حقوق آنها از درآمد دانشگاه پرداخت می‌شد، تصریح کرد: از این تعداد بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر را وارد بند واو حقوقی کردیم که از دو سال پیش تاکنون حقوق آنها مانند پرسنل رسمی دانشگاه از طریق خزانه پرداخت می‌شود.

 


٠٧:٥٩ - شنبه ١٧ مهر ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٥٠١    /    تعداد نمایش : ١٣٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان منصوب شد (خبر)
 نتايج اوليه آزمون استخدامی اعلام شد (خبر)
 نشست مشورتی اجرای 55 پروژه بهداشتی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد (خبر)
 خدمتی دیگر از دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد/ 16 دستگاه آمبولانس پیشرفته در کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد (خبر)
 کلنگ احداث سازه جدید زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز سلامت جامع امام علی (ع) در دهدشت به زمین زده شد (خبر)
 پیام تبریک دکتر قائدی به مناسبت روز پزشک و روز داروساز (خبر)
 بازدید معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی استان از مراکز بهداشتی درمانی پوله زیلایی و تمنک+عکس (خبر)
 پروژه‌های افتتاحی دانشگاه علوم پزشکی استان در سفر ریاست جمهوری (خبر)
 بازدید معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی استان از بیمارستان 96 تختخوابی گچساران/ اختصاص 500میلیارد ریال به 3 بیمارستان استان (خبر)
  استخدام 225 نفر در بخش‌های مختلف بهداشتی و درمانی استان/اجرای 185 پروژه عمرانی دربخش بهداشت و درمان کهگیلویه بویراحمد (خبر)
 استخدام 225 نفر در بخش بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد+رشته های مورد نیاز (خبر)

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه